Kasık Fıtığı | Göbek Fıtığı | Kesi Yeri Fıtığı | Boğulmuş Fıtık | Fıtık Tedavisi (Gerdirmesiz Onarım)

Fıtık Tedavisi Randevu

whatsapp-hemen-290


SPORCULARDA KRONİK KASIK AĞRISI
sporcularda kasik fitigi 02
Yeni gelişmiş kasık ağrısının en sık sebebi iç uyluk kasların yırtığıdır. Uzun süreli kasık ağrısı bir çok yapıdan kaynaklanır; tanı ve tedavisi zorlayıcı olabilir...
DEVAMINI OKU...
Açık Yöntem

Fıtık ameliyatları web sitemize ulaşmak için tıklayınız.

Açık yöntem veya diğer adıyla klasik yöntemde fıtığın çıktığı bölgeye yaklaşık 7-8 cm'lik bir kesi yapılır. Karın duvarındaki yırtığa ulaşılır ve buradan dışarı doğru çıkmış organlar içeri itilip karın içindeki normal yerlerine yerleştirilir. Yırtığın çapına göre uygun boyutta bir yama karın duvarına adalelerin hemen arkasına yerleştirilir. Yama güçlü bir kat olan fasyanın arkasına, adale tabakasının üstüne yerleştirilir (ONLAY). Bu bölge içerden basınçla artık açılmayacak şekilde güçlendirilmiş olur.

acikfitikdirekfitikyama

Açık yöntemin avantajları:

* Açık ameliyat sırasında hastaya genel anestezi vermek şart değildir, her türlü anestezinin yardımıyla yapılabilir: Lokal anastezi, spinal/epidural anestezi veya genel anestezi. Anestezi esnekliği her fıtık hastasının ameliyat edilebilmesini sağlar.

* Açık ameliyat maliyet açısından, kapalı yönteme göre % 30 daha ucuzdur. Maliyet avantajı yanısıra her hastanede kolayca uygulanabilmesi kolaylığı vardır. Çünkü pahalı yatırımlar gerektirmez.

* Bütün cerrahlar tarafından uygulanabilir, özel bir cerrahi uzmanlığı veya deneyimi gerektirmez. Ülkenin her tarafında kolayca uygulanabilir.

Açık ve kapalı yöntemlerin her ikisinin de nüks oranı aynıdır ve çok düşüktür (% 0,5).

Her iki yöntemde de hastaların büyük çoğunluğu ameliyatı takiben aynı gün evine dönerler.

Açık ameliyat, tek taraflı fıtıklarda, işe dönüş motivasyonu çok yüksek olmayan veya emekli olmuş kişilerde, maliyet faktörünün önemli olduğu durumlarda tercih edilebilir. Ayrıca genel anestezi alamayacak olan kişilerde de açık yöntem uygulanır.


iletisim randevu 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Sitedeki tüm makaleler Dr Hamdi Koçer'in özgün yazılarıdır. Alıntı olduğu belirtilmeksizin kullanımı İNTİHALDİR.
Fıtık Ameliyatları Dünyası - F.A.D.