Kasık Fıtığı | Göbek Fıtığı | Kesi Yeri Fıtığı | Boğulmuş Fıtık | Fıtık Tedavisi (Gerdirmesiz Onarım)

Fıtık Tedavisi Randevu

whatsapp-hemen-290


SPORCULARDA KRONİK KASIK AĞRISI
sporcularda kasik fitigi 02
Yeni gelişmiş kasık ağrısının en sık sebebi iç uyluk kasların yırtığıdır. Uzun süreli kasık ağrısı bir çok yapıdan kaynaklanır; tanı ve tedavisi zorlayıcı olabilir...
DEVAMINI OKU...

 fitik-rehberi


Karın duvarı fıtığı nedir?


Karın duvarındaki bir yırtıktan, iç organların dışarı doğru çıkıp,
cildin altında yumru gibi görülmesi veya öksürme sırasında el ile hissedilmesidir.Fıtık, karın duvarının hangi bölgelerinde olur?


Her iki kasık bölgesi,
Göbek çukuru ve göbek çukuru çevresi,
Daha önce geçirilmiş bir ameliyat kesisi (izi) üstü veya çevresi.Fıtık olduğumu nasıl anlarım?Fıtıkların büyük çoğunluğu ayaktayken biraz öksürmekle kolayca ortaya çıkar. Veya şüphelendiğiniz bölgeye elinizi (parmaklar kapalı halde avucun 4 parmakdan oluşan ön kısmını) şüphelendiğiniz bölgeye koyup öksürdüğünüzde, fıtığı elinizin altında hareket ederken hissedebilirsiniz.

Fıtığa bağlı şişliğin özelliği zaman zaman kaybolmasıdır. Özellikle sırt üstü yattığınızda veya sabah yataktan kalkmadan önce kaybolması fıtık olduğunu gösterir.Fıtığın tedavisi nedir?Karın duvarı fıtıklarının tek bir tedavisi vardır, yırtığın yama ile onarılmasıdır.

Uygun vakalarda yama laparoskopik yöntemle konabilir ve hasta çok hızlı bir şekilde normal hayatına, işine veya spora geri dönebilir.
 
Fıtık Ameliyatları Dünyası - F.A.D.