Kasık Fıtığı | Göbek Fıtığı | Kesi Yeri Fıtığı | Boğulmuş Fıtık | Fıtık Tedavisi (Gerdirmesiz Onarım)

Fıtık Tedavisi Randevu

whatsapp-hemen-290


SPORCULARDA KRONİK KASIK AĞRISI
sporcularda kasik fitigi 02
Yeni gelişmiş kasık ağrısının en sık sebebi iç uyluk kasların yırtığıdır. Uzun süreli kasık ağrısı bir çok yapıdan kaynaklanır; tanı ve tedavisi zorlayıcı olabilir...
DEVAMINI OKU...
Hastalarımız İçin

Hastanemizde ameliyat olacak hastalar için hazırladığımız bu bölümde anestezi, ameliyat öncesi, ameliyat ve ameliyat sonrası sürece ait kısa ama faydalı bilgiler vadır. Ameliyata gelirken okumanız ve en iyi koşullarda ameliyat olmanız için lütfen önerilere dikkat etmeniz rica olunur.


Anestezi
Fıtık ameliyatlarında genel veya bölgesel anestezi teknikleri kullanılabilir. Hangi hastaya hangi anestezinin uygulanacağı, anestezi doktoru ve hastanın ortak kararıdır.

Açık ameliyatlarda tüm anestezi seçenekeleri uygulanabilir. Bu yöntemler, genel anestezi, lokal anestezi, spinal ve epidural anestezilerdir.

Laparoskopik fıtık ameliyatlarında tek anestezi seçeneği vardır: genel anestezi.

Genel anestezi, hastanın ameliyat sırasında tamamen uyuduğu yöntemdir.

Lokal anestezi, ameliyat bölgesine enjektör (iğne) ile uygulanan en basit anestezi şeklidir. genellikle kasık fıtıkları veya küçük göbek fıtıkları için kullanılır.

Epidural ve spinal anestezi, hastanın bel aralığından ince bir iğne ile tatbik edilir. Ameliyat sırasında hastanın bilinci açıktır ama bel bölgesinden aşağısı tamamen hissizleşmiştir ve hiç ağrı duymaz.

 

 iletisim randevu

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Sitedeki tüm makaleler Dr Hamdi Koçer'in özgün yazılarıdır. Alıntı olduğu belirtilmeksizin kullanımı İNTİHALDİR.
Fıtık Ameliyatları Dünyası - F.A.D.