Kasık Fıtığı | Göbek Fıtığı | Kesi Yeri Fıtığı | Boğulmuş Fıtık | Fıtık Tedavisi (Gerdirmesiz Onarım)

Fıtık Tedavisi Randevu

whatsapp-hemen-290


SPORCULARDA KRONİK KASIK AĞRISI
sporcularda kasik fitigi 02
Yeni gelişmiş kasık ağrısının en sık sebebi iç uyluk kasların yırtığıdır. Uzun süreli kasık ağrısı bir çok yapıdan kaynaklanır; tanı ve tedavisi zorlayıcı olabilir...
DEVAMINI OKU...
ANESTEZİ ( NARKOZ )
arrowAnestezinin amacı belli bir süre için cerrahi girişim sırasında hastanın ağrı duymasını engellemektir. Bunun için lokal veya genel anestezi modellerinden birisi seçilir. Kasık fıtığı ameliyatlarında tüm anestezi biçimleri güvenle uygulanabilir.

arrowAçık ameliyat şekli seçildiğinde, hastaya lokal, spinal, epidural veya genel anestezi uygulanabilir. Buna karşılık ameliyat kapalı yani laparoskopik olarak yapıldığında sadece genel anestezi seçeneği vardır.

arrowAnestezi olarak ilk seçenek genel anestezidir. Uygun hastalarda en güvenli ve rahat anestezi yoludur. Genel anestezi, hastanın cerrahi girişim sırasında derin uyutulmasıdır. Hemem hemen tüm büyük cerrahi girişimler bu şekilde yapılır.

arrowHastanın uyuması ya damardan yapılan bir iğne veya solutulan özel bir gaz ile sağlanır. Hasta uykuya daldığı sırada solunumu kontrol etmek için hava yolarına bir tüp yerleştirilir. Bu sırada anestezist hastanın kan basıncını, kalp hızını, solunum sayısını kontrol eder. Tüm cerrahi girişim süresince hasta uyurken bir doktor veya bir hemşire (anestezi teknisyeni) devamlı olarak hastanın başında bekler ve hasta uyandırlırken de hava yolundaki tüp çıkarılır.

arrowGenel anestezi için uygun olmayan hastalara geniş bir sahada anestezi elde etmek için bölgesel anestezi uygulanır. Burada amaç cerrahi girişim yapılacak bölgenin sinirlerini bloke etmektir. Bu amaçla omur ilik etrafına yapılan ilaç uygulamaları ile hastanın bacaklarında uyuşma sağlanır. Bu da hastayı uyutmadan kasık bölgesinde cerrahi girişimin yapılmasına olanak sağlar.

arrowEpidural veya spinal anesteziye de uygun olmayan hastalara sadece lokal anestezi altında, hafif bir sedasyon yardımı ile ağrısız fıtık ameliyatı yapılabilir. Lokal anestezi hasta için ilk değil son tercih olmalıdır.Hastaneden taburcu olurken şu soruların cevabını biliyor olmalısınız:

arrowYara bakımı için özel bir şey yapılacak mı ?

arrowHangi durumlarda acil tıbbi yardım gerekebilir ?

arrowNe zaman araba kullanabileceğiniz ?

arrowNe zaman egzersiz yapabileceğiniz ?

arrowEvde kullanmanız gereken ilaçlar ?

arrowSorun yaşadığınızda kaç numaradan kimi aramalısınız ?

arrowKontrole ne zaman saat kaçta nereye geleceksiniz ?iletisim randevu
    

   Yorum ekle


   Güvenlik kodu
   Yenile

   Fıtık Ameliyatları Dünyası - F.A.D.