Kasık Fıtığı | Göbek Fıtığı | Kesi Yeri Fıtığı | Boğulmuş Fıtık | Fıtık Tedavisi (Gerdirmesiz Onarım)

Fıtık Tedavisi Randevu

whatsapp-hemen-290


SPORCULARDA KRONİK KASIK AĞRISI
sporcularda kasik fitigi 02
Yeni gelişmiş kasık ağrısının en sık sebebi iç uyluk kasların yırtığıdır. Uzun süreli kasık ağrısı bir çok yapıdan kaynaklanır; tanı ve tedavisi zorlayıcı olabilir...
DEVAMINI OKU...
Fıtık ameliyatları her yaştaki hasta için neden güvenli ve rahat bir ameliyattır?
Bunun iki nedeni var:

1-Fıtık ameliyatları her türlü anestezi ile yapılabilir:

surgiteam06Fıtık ameliyatı için lokal, spinal/epidural (belden uyuşturma) ve genel anestezi olmak üzere her 3 anestezi yöntemi de rahatça ve güvenle uygulanabilir. Bu seçenek bolluğu, doktora her hasta için  en uygun anestezi yöntemini seçme olanağı verir. Bu durumda hastanın yaşı ve genel sağlık durumu ne olursa olsun ameliyat olma şansı vardır.

2-Fıtık ameliyatı sırasında "genel olarak" karın içine girilmez, bu nedenle ameliyat sonrası kabızlık ve karın ağrısı olmaz. Karın içine girilmediği, sadece karın duvarında onarım yapıldığından, iç organların yaralanma riski de yok denecek kadar azdır.  Ayrıca fıtık onarımının açık veya kapalı yöntemle yapılabilmesi nedeni ile, her hasta için en uygun cerrahi yöntemi seçme şansımız vardır.  Örneğin daha önce açık ameliyat olmuş ve nüks etmiş bir hastaya, daha önceki ameliyat bölgesine hiç dokunmadan kapalı yöntemle tamamen farklı yoldan onarım yapılabilir. Bu şekilde hem ameliyat teknik olarak daha kolaydır, hem de yeniden nüks oranı çok düşüktür.

Kalp rahatsızlığı olan, koroner by pass geçirmiş, diabet, tansiyon, akciğer ve kronik böbrek hastalığı gibi en zorlu sağlık sorunlarında bile hastaya uygun güvenli bir anestezi ve cerrahi
yöntemi bulunabilir. Bu tür ciddi sağlık sorunları olan fıtık hastalarının boğulmuş fıtık ile acil olarak hastaneye getirilmesi halinde yapılan ameliyatların komplikasyon riskleri ile kıyaslayınca,  uygun koşullarda güvenle fıtık ameliyatı olmanın değeri daha iyi anlşılır.

SAĞLIĞINIZLA KUMAR OYNAMAYIN.
go_randevu
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

iletisim randevu
Sitedeki tüm makaleler Dr Hamdi Koçer'in özgün yazılarıdır. Alıntı olduğu belirtilmeksizin kullanımı İNTİHALDİR.
Fıtık Ameliyatları Dünyası - F.A.D.