Kasık Fıtığı | Göbek Fıtığı | Kesi Yeri Fıtığı | Boğulmuş Fıtık | Fıtık Tedavisi (Gerdirmesiz Onarım)

Fıtık Tedavisi Randevu

whatsapp-hemen-290


SPORCULARDA KRONİK KASIK AĞRISI
sporcularda kasik fitigi 02
Yeni gelişmiş kasık ağrısının en sık sebebi iç uyluk kasların yırtığıdır. Uzun süreli kasık ağrısı bir çok yapıdan kaynaklanır; tanı ve tedavisi zorlayıcı olabilir...
DEVAMINI OKU...
Dünya Fıtık Kongresi - American Hernia Society - New York / USA -ahs02Amerika ve Avrupa Fıtık Derneklerinin iki yılda bir ortak düzenlediği dünya fıtık kongresi bu sene New York'da yapıldı. Karın duvarı fıtıkları yani kasık, göbek ve ameliyat yeri fıtıklarının cerrahi tedavisindeki yenilikler, yeni ürünler ve sonuçların tartışıldığı bu toplantıya dünyanın çeşitli yerlerinden yaklaşık 2000 hekim katıldı. Türkiyeden gelen benim dışımda 7 meslektaşımız daha vardı.

Kongrede daha çok laparoskopik ameliyatların tüm dünyada artan sıklıkla ve güvenle uygulandığı vurgulandı, buna karşılık kullanılan malzemeler nedeni ile bu tür kapalı ameliyatların maliyetinin nasıl aşağı çekilebileceği tartışıldı.

Kasık fıtıklarında ve göbek fıtıklarında hangi hastalarda kapalı ameliyatın daha uygun olduğu, ameliyatta kullanılacak tekniklerden hangisinin daha başarılı olduğu önümüzdeki yıllarda yeni kongrerelerde tartışılmaya devam edecek.

Avrupa Fıtık Derneğinin Edinburgh şehrinde 28-31 mayıs 2014 tarihinde yapacağı kongrede buluşmak üzere meslektaşlarımızla sözleşip pazar günü New Yorkdan ayrıldık.


fitik-kongre-belgesi

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

iletisim randevu
Sitedeki tüm makaleler Dr Hamdi Koçer'in özgün yazılarıdır. Alıntı olduğu belirtilmeksizin kullanımı İNTİHALDİR.
Fıtık Ameliyatları Dünyası - F.A.D.