Kasık Fıtığı | Göbek Fıtığı | Kesi Yeri Fıtığı | Boğulmuş Fıtık | Fıtık Tedavisi (Gerdirmesiz Onarım)

Fıtık Tedavisi Randevu

whatsapp-hemen-290


SPORCULARDA KRONİK KASIK AĞRISI
sporcularda kasik fitigi 02
Yeni gelişmiş kasık ağrısının en sık sebebi iç uyluk kasların yırtığıdır. Uzun süreli kasık ağrısı bir çok yapıdan kaynaklanır; tanı ve tedavisi zorlayıcı olabilir...
DEVAMINI OKU...
İçimizde ne var bilelim!
İçimizde ne var bilelim.

icimizdenevar-sModern tıp ile beraber, tıbbi mühendislik de gelişmekte ve insanın orijinal dokuları ile çözülemeyen sorunlar yapay kemik, vida, damar, organ veya yamalar ile çözülmekte ve insanlar bu şekilde eski sağlığına kavuşmaktadır.

İnsan vücudu içinde bırakılan bu malzemeler yüksek teknoloji ile üretilen silikon, titanyum veya petrol ürünü kimyasal malzemelerdir. Bu ürünlerin özelliği insan sağlığı açısından zararsız olmalı, insanın bağışıklık sistemini uyararak reaksiyon yapmamalı yani reddedmemelidir.Bu ürünleri pek çok cerrahi uygulamalarında kullanıyoruz. Bu tıbbi malzemelerin Amerika’dan Çin’e kadar değişik ülkelerde farklı standartlarda üretilmektedir.

Bu ürünlerin belli üretim, sterilizasyon, paketleme ve kullanım standartları var. Örneğin vücutta kalacak malzemeler için, ciddi üretici firmalar kutunun içine malzemeyi tanıtan etiketleri koyuyorlar. Bu etiketler hastanın ameliyat ve epikriz raporlarına, hastane faturalarına ve arşivdeki dosyaya yapıştırılıyor. Böylece ömrünün sonuna kadar içinde taşıyacağı bu ürün hakkında hem hastanın hem sigortanın, hem de hastane arşivinin detaylı bilgisi oluyor.

Fıtıklarda kullandığımız yamalar artık çok çeşitli: her fıtık çeşidi için değişik değişik yamalar üretilmiş durumda. Bunların uygun hastaya, uygun yöntemle kullanıldığını belgelemek çok önemli. Ayrıca yamanın son kullanma tarihi, markası, modeli bu etiketlerde yazılı olmalı ki hasta içinde ne olduğundan emin olsun.

Biz fıtık merkezi olarak hastalarmıza verdiğimiz ameliyat raporlarında kullanılan malzemenin etikenin yapıştırılmasına özen gösteriyoruz ve her hastamızın içinde ne tip yama olduğu, hangi doku katmanlarına yerleştirildiği, hangi yöntemle, hangi malzeme ile tutturulduğu hepsi yazılı oluyor.

 

Sizler de, ameliyat olacağınız yerde, ameliyat olacağınız hekimlerden bu konuda hasta haklarına uymasını ve size kullanacağı/kullandığı kalıcı tıbbi malzemeyi belgelemesini talep edin. İlerde bir sorun olup aynı veya başka bir hekime başvurmanız gerekirse içinizdeki tıbbi malzemenin bilgileri elinizde olsun.

 

İçimizde ne var bilelim: Bunun faydasını görürsünüz.

 

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

iletisim randevu
Sitedeki tüm makaleler Dr Hamdi Koçer'in özgün yazılarıdır. Alıntı olduğu belirtilmeksizin kullanımı İNTİHALDİR.
Fıtık Ameliyatları Dünyası - F.A.D.