Kasık Fıtığı | Göbek Fıtığı | Kesi Yeri Fıtığı | Boğulmuş Fıtık | Fıtık Tedavisi (Gerdirmesiz Onarım)

Fıtık Tedavisi Randevu

whatsapp-hemen-290


SPORCULARDA KRONİK KASIK AĞRISI
sporcularda kasik fitigi 02
Yeni gelişmiş kasık ağrısının en sık sebebi iç uyluk kasların yırtığıdır. Uzun süreli kasık ağrısı bir çok yapıdan kaynaklanır; tanı ve tedavisi zorlayıcı olabilir...
DEVAMINI OKU...
Yeni Teknolojiler

yama07Yama teknolojisinde baş döndürücü gelişmeler oluyor. Hedef direk insan veya hayvan dokusundan üretilen ve hiçbir doku reaksiyonu yapmayan biyolojik yamalar. Hali hazırda yapılmış ve kullanılmakta olan bu yamaların maalesef maliyetleri çok yüksek. Bir kaç sene içinde mevcut kullandığımız yamaların fiyatına ineceği ve her fıtık olgusunda kullanılacağını umut ediyorum.
Biyolojik yamalar dışında, çok büyük karın duvarı yırtıklarında çift taraflı (dual layer) yani kompozit yamalar birkaç senedir kullanılıyor. Bu yamalar, daha önce onarma şansımız olmayan, dev karın fıtıklarında biz hekimlere büyük kolaylık ve güvenlik sağlamıştır.

Laparoskopinin kullanımının yaygınlaşması, fıtık ameliyatlarında kullanılmaya başlanması, fıtık cerrahisinin yama08başka bir dönüm noktası olmuştur. Laparoskopi sayesinde, minimum doku hasarı ile çok büyük ameliyatları gerçekleştirip hastayı yatırmadan veya ertesi gün taburcu etme şansı vardır.

Laparoskopi de kullanılan eriyen vidalar, açık ameliyatlarda kullandığımız, kendiliğinden yapışan (cırt cırt sistemi) dikişsiz yamalar, son yılların gelişmeleridir ve merkezimizde sürekli kullanılmaktadır.

Fıtık cerrahisi konusundaki tüm gelişme ve yenilikleri, dünya ile birlikte aynı zamanda burada duyurmayı ve kliniğimizde hizmete sunmayı, modern tıp uygulamasının bir şartı olarak görüyoruz.

 

iletisim randevu

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Sitedeki tüm makaleler Dr Hamdi Koçer'in özgün yazılarıdır. Alıntı olduğu belirtilmeksizin kullanımı İNTİHALDİR.
Fıtık Ameliyatları Dünyası - F.A.D.