Kasık Fıtığı | Göbek Fıtığı | Kesi Yeri Fıtığı | Boğulmuş Fıtık | Fıtık Tedavisi (Gerdirmesiz Onarım)

Fıtık Tedavisi Randevu

whatsapp-hemen-290


SPORCULARDA KRONİK KASIK AĞRISI
sporcularda kasik fitigi 02
Yeni gelişmiş kasık ağrısının en sık sebebi iç uyluk kasların yırtığıdır. Uzun süreli kasık ağrısı bir çok yapıdan kaynaklanır; tanı ve tedavisi zorlayıcı olabilir...
DEVAMINI OKU...
Dikişsiz Yama


Kendiliğinden yapışan yama ProGrip; dikiş, vida ve başka bir yapıştırıcı kullanmaksızın yamayı yerine tespit etmemizi sağlar. Bu yamaların alta bakan yüzünde minik minik ayaklar vardır. Bu ayaklar tekstilde kullanılan "cırt cırt" mekanizmasına benzer şeklinde alttaki dokulara yapışır. Yapışan ayaklar 6 ila 12 ay içinde eriyip tamamen kaybolurlar. Bu şekilde yama tüm yüzeyi ile altındaki dokulara yapıştığından, yerinden kayma ve kırışma riski yoktur.

ProGrip yama, ameliyat süresini kısaltır, yamanın yerine tam yerleşmesini sağlar, dikişe bağlı sinir zedelenmelerini önler.

Ameliyat sonrası erken ve geç ağrı nedenleri arasında, yamayı tespit etmek için kullanılan dikişler sorumlu bilinir. Bu dikişlerin gergin bağlanmasıni ve/veya bu dikişlerin konurken bölgeden geçen sinirleri sıkıştırması ağrıya neden olur. Zedelenen sinirler hastaların çoğunda kısa sürede düzelir ancak bir kısım hasta kronik ağrılar yaşayabilir. Kendiliğinden yapışan yamanın amacı, dikişe bağlı sinir yaralanmalarını azaltmaktır.

ProGrip dikişsiz yamalar Covidien firması tarafından 3 farklı boyutta üretilmektedir. Türkiyedeki kullanım maliyeti ölçülerine göre yaklaşık 500-600 TL'dir. ProGrip yamalar sezeryan sonrası ağrı yaşamış kadınlarda, ağrı eşiği düşük hastalarda, ameliyat süresinin önemsendiği durumlarda ve nüks olgularda özellikle önerilir.

Dikişsiz yamalar kasık fıtıklarında kullanılmak üzere üretilmektedir.Merkezimizde dikişsiz yamalar, tıbbi gerekliliği olduğunda veya hastanın talebi üzerine kullanılır.

yama07 yama08

 

 

 

iletisim randevu

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Sitedeki tüm makaleler Dr Hamdi Koçer'in özgün yazılarıdır. Alıntı olduğu belirtilmeksizin kullanımı İNTİHALDİR.
Fıtık Ameliyatları Dünyası - F.A.D.