Kasık Fıtığı | Göbek Fıtığı | Kesi Yeri Fıtığı | Boğulmuş Fıtık | Fıtık Tedavisi (Gerdirmesiz Onarım)

Fıtık Tedavisi Randevu

whatsapp-hemen-290


SPORCULARDA KRONİK KASIK AĞRISI
sporcularda kasik fitigi 02
Yeni gelişmiş kasık ağrısının en sık sebebi iç uyluk kasların yırtığıdır. Uzun süreli kasık ağrısı bir çok yapıdan kaynaklanır; tanı ve tedavisi zorlayıcı olabilir...
DEVAMINI OKU...
Eriyen Vidalar

Ameliyat kapalı yöntemle yapıldığında yamayı yerine tutturmak için köşelerinden özel bir cihazla vidalanır. Otomatik zımbaya benzeyen bu cihaz,teknoloji01 tetiğine basınca 5 mm’lik burgu şeklinde minik bir vida atar. Yakın zamana kadar titanyumdan yapılan küçük vidalar kullanılırdı. Amerikan firması "Auto Suture" AbsorbaTack adıyla bu vidaları eriyen malzemeden üretti. Laparoskopik yöntemle yapılan kapalı ameliyatta yamayı tespit için kullanılan AbsorbaTack vidalar en fazla bir yıl da dokuların içinde eriyip kayboluyor.
AbsorbaTack tek kullanım için tasarlanmıştır, içinde 10 veya 20 eriyen vida olan iki modeli bulunur. Vidaların uçları titanyumdaki gibi keskin olmadığı için, hasta ve cerrahi ekip için yaralanma riski yoktur. Vidaların arkasındaki siyah işaretler, yamanın üstünde yerinin rahat görülmesini sağlar. Ameliyattan sonra yaklaşık 3-5 ay içinde anlamlı bir erime görülürken, 1 yıldan önce de, bu vidalar tamamen kaybolur. Dolayısıyla ameliyattan sonra vücutta kalan yabancı cisim yükü azalmış olur. Hastanın radyolojik incele amacıyla filmi çekildiğinde, eriyen vida kullanılan hastada ameliyata ait bir ize rastlanmaz.

Kliniğmizde kapalı ameliyatlarda titanyum vidalı (ProTac) yerine, eriyen vida atan AbsorbaTac kullanılmaktadır. Her iki ürün de Autosuture COVIDIEN tarafından üretilmekte ve aynı firma tarafından ülkemize ithal edilmektedir.

 

iletisim randevu

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Sitedeki tüm makaleler Dr Hamdi Koçer'in özgün yazılarıdır. Alıntı olduğu belirtilmeksizin kullanımı İNTİHALDİR.
Fıtık Ameliyatları Dünyası - F.A.D.